-
pièces de rechange de PLC
-
Coudé pièces du Nevada
-
Module d'ABB
-
PLC d'ICS Triplex
-
PLC de General Electric
-
DCS de Triconex
-
Pièces de rechange de Honeywell
-
module de woodward
-
Emerson Epro
-
Modules d'Allen Bradley
-
DCS du delta V d'Emerson
-
Pièces de Schneider Electric
-
pièces de foxboro
-
Ovation de Westinghouse
-
module de yokogawa
-
Module de Bachmann
-
PLC de Hima
-
module de Siemens
-
Module de BR
-
pièces de rechange de DCS
-
MEGT-VBM
-
Venable Instruments
-
RahmatNotre meilleurs fournisseur et ami Brown Luo, merci pour son service prévenant ! Nous sommes honneur coopérer avec une si bonne société ! -
Linda VelichovaNous coopérons avec Sumset International Trading Co., société limitée de nombreuses années. Ils sont notre bon partenaire et offrent toujours le meilleur prix et un service gentil! -
Mohamed KhanLa société Sumset International Trading Co., Limited est un partenaire fiable, nous importons des marchandises d'ici.
DS200NATOG3A General Electric Mark V High-Precision Voltage Feedback Scaling Board
| Lieu d'origine | USA |
|---|---|
| Nom de marque | General Electric |
| Certification | Certificate of Origin |
| Numéro de modèle | Les États membres doivent respecter les règles de sécurité énoncées aux paragraphes 1 et 2. |
| Quantité de commande min | 1 pièce |
| Prix | $3000 |
| Détails d'emballage | Emballage en boîte d'origine |
| Délai de livraison | 5-7 JOURS |
| Conditions de paiement | T/T |
| Capacité d'approvisionnement | 1-99 pièces / 3-5 jours |
| Marque | Électricité générale | Numéro de module | Les États membres doivent respecter les règles de sécurité énoncées aux paragraphes 1 et 2. |
|---|---|---|---|
| Catalogue | MARC V | Prix de vente | 3 000 $ |
| Condition | en stock | Origine | USA |
| Délai de mise en œuvre | 3-5 jours ouvrables | Garantie | 1 an |
| poids | 1KG |
The DS200NATOG3A General Electric Mark V Voltage Feedback Scaling Board LCI is designed to attenuate and scale AC and DC voltages generated by silicon-controlled rectifier (SCR) bridges, providing precise bridge voltage feedback to control systems for accurate regulation of power generation equipment and industrial devices.
- High-precision voltage measurement with precision resistor network design
- Modular design for easy installation, maintenance, and replacement
- Robust environmental adaptability with wide operating temperature range
- Compliant with UL, CE, and CSA international safety standards
A natural gas company employs a Mark V control system equipped with the DS200NATOG3A to manage its core compressor units. This model enables high-precision control of speed and pressure, ensuring stable system operation even under harsh operating conditions.
Thanks to its high reliability, unplanned downtime at the compressor station has reached an all-time low, resulting in a continuous and stable natural gas supply and delivering significant economic benefits to the company.
| Brand Name | General Electric |
| Model | DS200NATOG3A |
| Catalog | Mark V |
| Gross Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16cm x 12cm |
| Country of Origin | China |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $3000 |
| Warranty | 12 months |
| Processing Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
- ABB: AC800M/DSQC/Bailey INFI 90
- Bently Nevada: 3500/3300 system
- GE: IC693/IC695/IC697/IC698/IC200/IC660/IC670/IS200/DS200 series
- Honeywell: TDC 2000/TDC3000/TPS/Security systems
- Schneider: Quantum 140 series
- Siemens: MOORE/6ES5/6GK/6DD/6AR Series
- Woodward: 505/505E/9905/2301D-ST series
- Yokogawa: CS3000 system
- Allen-Bradley: 1747/1746/1761/1763/1762/1766/1764/1769/1768/1756/1789/1794/1771/1785 series
| DS200ACNAG1A | IS200AEADH1ACA |
| DS200ADGIH1A | IS200AEBMG1AFB |
| DS200ADG1H1AAA | IS200AEGIH1BBR2 |
| DS200ADGIH1AAA | IS200AEPAH1AFD |
| DS200BDAAG1A | IS200ATBAG1BAA1 |
| DS200CPCAG1A | IS200BAIAH1BEE |
| DS200CTBAG1A | IS200BICIH1ACA |
| DS200CTBAG1ACC | IS200BICIH1ADB |
| DS200CTBAG1ADD | IS200BICLH1AFD |
| DS200DACAG1ACD | IS200BICLH1AFF |
Available for immediate shipping via DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS from Xiamen port.
Email us now for competitive pricing and professional service!

